Întreabă acum pe forum!
  • - întrebi ~25.000 de avocaţi
  • - primeşti sfaturi gratuite
  • - găseşti avocatul potrivit
  • - poţi posta fără cont pe site

Aţi uitat parola?

Sunteți aici > Forum avocaţi > Civil

Subiect forumINFIERE FARA DREPTURI

Forumul juridic AvocatRO.net - Civil
Prima paginăFără răspunsBine aţi venit Vizitator   [Înregistrare]  AutentificareAvatar thumbnail
Răspunde
 INFIERE FARA DREPTURI 09-07-2013 
orbulescu
Vizitator
am o varsta de 40 de ani si sant infiat de la varsta de 8 ani de catre matusa mea cu toate efectele firesti matusa mea cand ma infiat nu era casatorita intre timp sa casatorit si este legitima cu sotul ei dupa ce sa casatorit cu sotul a mai trait cam vreo 10 ani si a decedat . sotul matusi mele a vandut casa anul trecut eu cand am auzit mam dus la cartea funciara si am scos extrasul de carte funciara si copie dupa certificatul de deces al matusi mele care ma infiat sa vad ce scrie in acel extras dupa cate am vazut in acel extras scrie in data de 04.09.1998 intambulare cu titlu drept proprietate cu titlu drept cumparare dobandit conventie cota intiala 1/2 cota actuala 1/2 . si mai scrie in anul 2002.14.05 intambulare drept proprietate cu titlu de drept donatie dobandit conventie cota intiala 1/2 cota actuala 1/2 fiind numitul sotul matusi care ma infiat sotul matusi mele care ma infiat a vandut acest imobil fara sami spuna si mie nimik oare va rog sami spuneti si mie cum ramane cu drepturiile mele sant copilul nimanui nu am nici un drept nici la parinti mei cei naturali si nici la matusa pe care ma infiat unde este dreptul meu de copil infiat ce demersuri trebuie sa parcurg cum trebuie sa iau lucruriile de la capat sa-mi pot revendica aceste drepturi pe care le am ca copil infiat cu toate efecte firesti deoarece nu am fost chemat in instanta sa ma desfieze si sa fiu decazut din drepturi ce trebuie sa fac eu am scos de la noi de la primarie certificat de deces al matusi am certificatul meu de nastere pe care se vede in ce an ma infiat am extras de carte funciara si as dori sa merg spre instanta pentru al da in judecata si sami recastig drepturiile dupa cate stiu eu trebuie facuta succesiunea si umblat la rezerva succesorala . raman cu speranta ca acest mesaj va fi citit de catre toti membri si consultanti acestui site si indata voi primi raspuns . ca sa stiu si eu ce pot face. va multumesc si va doresc toate cele bune . cu stima si drag va doresc multa sanatate . la revedere !
Citează Răspunde
Răspunde
Răspuns rapid

Numele tău: (Postezi ca vizitator. Ai cont pe site? Autentifică-te)

E-mail:

Top 5 avocați activi pe forum

Sunteți avocat? Participați la discuțiile din forum și intrați în clasament. Detalii

Avocat Myra Cimpean

1

512 mesaje în forum

Telefon: 0723537992

Locație: Bucuresti

Ultima postare: vezi

Av.Gabriela GERBER

2

293 mesaje în forum

Telefon: 0723639378

Locație: Bucuresti

Avocat Popescu Dan

3

54 mesaje în forum

Telefon: 0765219217

Locație: Str.Viorele nr.26,sector4.

Doru Marin

4

25 mesaje în forum

Telefon: neprecizat

Locație: neprecizat

Avocat Balint Tunde

5

12 mesaje în forum

Telefon: 0726108064

Locație: Brasov, B-dul Iuliu Maniu,nr.68,bl.3,ap.11

Ultimii avocaţi înscrişi

Avocatul URECHE LAZAR-CIPRIAN are sediul in Strada Nicolae Titulescu nr. 50, Bistrita si este ...Citeste mai mult despre Avocat URECHE LAZAR-CIPRIAN
Avocatul GODOROGEA DANIEL LUCIAN are sediul in Cluj-Napoca, Str. Septimiu Albini Nr.128, si este me...Citeste mai mult despre Avocat GODOROGEA DANIEL LUCIAN
Avocatul PUŞA ALEXANDRU CĂTĂLIN are sediul in Hunedoara str.Oltului Bl.E1/19 si este membru al B...Citeste mai mult despre Avocat PUŞA ALEXANDRU CĂTĂLIN
Avocatul GIUGARU FANUSA are sediul in București, Bd. Octavian Goga, nr.6, bl.M25, sc.2, etj.6, ap....Citeste mai mult despre Avocat GIUGARU FANUSA
Avocatul MOISE ILEANA are sediul in Bucuresti, Bd. Unirii Nr. 6, Bl. 8c, Sc. 1, Ap. 18, si este mem...Citeste mai mult despre Avocat MOISE ILEANA
Avocatul MACOVEI OANA-PETRONELA are sediul in Str. Grigore Ureche nr 1-3, Birou nr 4, Jud. Iasi si ...Citeste mai mult despre Avocat MACOVEI OANA-PETRONELA
Avocatul DRAGU MARIUS are sediul in Cal. Rahovei, Nr. 338, Bl. 37, Sc. A, Et. P, Ap. 2, si este mem...Citeste mai mult despre Avocat DRAGU MARIUS

Ultimele păreri despre avocaţi