Întreabă acum pe forum!
  • - întrebi ~25.000 de avocaţi
  • - primeşti sfaturi gratuite
  • - găseşti avocatul potrivit
  • - poţi posta fără cont pe site

Aţi uitat parola?

Forum avocaţi > Civil > succesiune teren si casa dupa bunici

Subiect forumsuccesiune teren si casa dupa bunici

Forumul juridic AvocatRO.net - Civil
Prima paginăFără răspunsBine aţi venit Vizitator   [Înregistrare]  AutentificareAvatar thumbnail
Răspunde
 succesiune teren si casa dupa bunici 11-09-2013 
flore
Înregistrat: 08-01-2013
Locaţie:
Buna ziua.
Imi cer scuze ca nu sunt familiarizata cu termenii juridici ,ca atare ma voi exprima in cuvintele mele.Rudele mele,mai precis o matusa s-a hotarat sa deschida proces de succesiune dupa parintii ei,respectiv bunicii mei.Dupa bunicii mei au ramas 5 mostenitori.Deci mama mea este unul din cei 5 numai ca e decedata si la randul ei are 4 copii(mostenitori ai partii ei).Eu facand parte din cei 4 mostenitori.Intrebarea mea este:Noi fratii ne-am hotarat sa-i lasam partea care ne revine fratelui mai mic care e ramas in casa.Dar suntem imprastiati in toata lumea si nu putem sa ne prezentam la proces ,ar costa foarte mult.Daca nu ne prezentam la proces,partea noastra revine fratelui mic care va fi prezent sau partile noastre se vor intoarce in masa succesorala initiala -cea a bunicilor?sau in masa succesorala a mamei( ca mostenitor a bunicilor).?
Va multumesc mult.
Citează Răspunde
Răspunde
Răspuns rapid

Numele tău: (Postezi ca vizitator. Ai cont pe site? Autentifică-te)

E-mail:

Top 5 avocați activi pe forum

Sunteți avocat? Participați la discuțiile din forum și intrați în clasament. Detalii

Avocat Myra Cimpean

1

489 mesaje în forum

Telefon: 0723537992

Locație: Bucuresti

Ultima postare: vezi

Av.Gabriela GERBER

2

276 mesaje în forum

Telefon: 0723639378

Avocat Petrescu Carmen

3

204 mesaje în forum

Telefon: 0721727157

Avocat Popescu Dan

4

24 mesaje în forum

Telefon: 0765219217

Locație: Str.Viorele nr.26,sector4.

Doru Marin

5

18 mesaje în forum

Telefon: neprecizat

Locație: neprecizat

Ultimii avocaţi înscrişi

Avocatul Matei Petre are sediul in Bucuresti, Bd. Unirii nr.76, bl. J3A, scara 2, ap.64, Sector 3 si es...Citeste mai mult despre Avocat MATEI PETRE
Avocatul SÓFALVI ATTILA CSABA are sediul in M.Ciuc, str. Cântarului nr.6/B/6 si este membru al Ba...Citeste mai mult despre Avocat SÓFALVI ATTILA CSABA
Avocatul BARBES ANDA NICOLETA are sediul in Dr. Tr. Severin, B-dul Tudor Vladimirescu, nr.1, si est...Citeste mai mult despre Avocat BARBES ANDA NICOLETA
Avocatul CUCULIS ADRIAN CĂLIN are sediul in Str. Trandafirilor nr.14, Tulcea , judetul Tulcea si este ...Citeste mai mult despre Avocat CUCULIS ADRIAN CĂLIN
Avocatul BARBES CRISTINA ALINA are sediul in Strehaia, Str. Republicii, nr.205, jud. Mehedinti si e...Citeste mai mult despre Avocat BARBES CRISTINA ALINA
Avocatul SUIU MARIN are sediul in CORABIA, str.GRIVITA ROSIE, NR. 12 / SEDIU si este membru al Baro...Citeste mai mult despre Avocat SUIU MARIN
Avocatul HAHUI AURELIAN are sediul in Constanta, str. Sarmisegetuza nr.24. si este membru al Baroul...Citeste mai mult despre Avocat HAHUI AURELIAN

Ultimele păreri despre avocaţi