Întreabă acum pe forum!
  • - întrebi ~25.000 de avocaţi
  • - primeşti sfaturi gratuite
  • - găseşti avocatul potrivit
  • - poţi posta fără cont pe site

Aţi uitat parola?

Forum avocaţi > Civil > succesiune teren si casa dupa bunici

Subiect forumsuccesiune teren si casa dupa bunici

Forumul juridic AvocatRO.net - Civil
Prima paginăFără răspunsBine aţi venit Vizitator   [Înregistrare]  AutentificareAvatar thumbnail
Răspunde
 succesiune teren si casa dupa bunici 11-09-2013 
flore
Înregistrat: 08-01-2013
Locaţie:
Buna ziua.
Imi cer scuze ca nu sunt familiarizata cu termenii juridici ,ca atare ma voi exprima in cuvintele mele.Rudele mele,mai precis o matusa s-a hotarat sa deschida proces de succesiune dupa parintii ei,respectiv bunicii mei.Dupa bunicii mei au ramas 5 mostenitori.Deci mama mea este unul din cei 5 numai ca e decedata si la randul ei are 4 copii(mostenitori ai partii ei).Eu facand parte din cei 4 mostenitori.Intrebarea mea este:Noi fratii ne-am hotarat sa-i lasam partea care ne revine fratelui mai mic care e ramas in casa.Dar suntem imprastiati in toata lumea si nu putem sa ne prezentam la proces ,ar costa foarte mult.Daca nu ne prezentam la proces,partea noastra revine fratelui mic care va fi prezent sau partile noastre se vor intoarce in masa succesorala initiala -cea a bunicilor?sau in masa succesorala a mamei( ca mostenitor a bunicilor).?
Va multumesc mult.
Citează Răspunde
Răspunde
Răspuns rapid

Numele tău: (Postezi ca vizitator. Ai cont pe site? Autentifică-te)

E-mail:

Top 5 avocați activi pe forum

Sunteți avocat? Participați la discuțiile din forum și intrați în clasament. Detalii

Avocat Myra Cimpean

1

349 mesaje în forum

Telefon: 0723537992

Locație: Bucuresti

Ultima postare: vezi

Roman Relu

2

317 mesaje în forum

Telefon: 0744525688

Locație: Bucuresti, G Alexandrescu 82

Avocat Alexandru Surdescu

3

142 mesaje în forum

Telefon: 0726307109

Locație: Bucureşti

Doru Marin

4

9 mesaje în forum

Telefon: neprecizat

Locație: neprecizat

Tudor Ilie

5

5 mesaje în forum

Telefon: neprecizat

Locație: neprecizat

Ultimii avocaţi înscrişi

Avocatul TANASE LIVIU CONSTANTIN are sediul in Str.Siderurgisitilor nr.33 B1.SD5 Bsc.4ap.143 si est...Citeste mai mult despre Avocat TANASE LIVIU CONSTANTIN
Avocatul BABA GIURGIUCANU NICU are sediul in Bacãu, Str. Mihai Viteazu nr.1,sc.A, ap.12 - si este ...Citeste mai mult despre Avocat BABA GIURGIUCANU NICU
Avocatul POPA MEDA are sediul in B-dul Eroilor nr 18 ap 6 Cluj-Napoca, si este membru al Baroului C...Citeste mai mult despre Avocat POPA MEDA
Avocatul BARBU GIANINA DIANA are sediul in Timisoara, str. Vasile Alecsandri, nr. 3,ap. 7 bis, jud....Citeste mai mult despre Avocat BARBU GIANINA DIANA
Avocatul LAPTICA CARMEN are sediul in SLATINA, STR CUZA VODA, BL 20 SC A AP 7 0743 si este membru a...Citeste mai mult despre Avocat LAPTICA CARMEN
Avocatul ZORILA ANDRA-DENISE are sediul in Bucuresti, si este membru al Baroului Bucureşti incepand cu...Citeste mai mult despre Avocat ZORILA ANDRA-DENISE
Avocatul IORDACHE FLORIN are sediul in Bucureşti, Str. Parincea, nr. 2, bloc 5, scara 1, etaj 4, a...Citeste mai mult despre Avocat IORDACHE FLORIN

Avocaţi recomandaţi pe Facebook

Ultimele păreri despre avocaţi