Întreabă acum pe forum!
  • - întrebi ~25.000 de avocaţi
  • - primeşti sfaturi gratuite
  • - găseşti avocatul potrivit
  • - poţi posta fără cont pe site

Aţi uitat parola?

Forum avocaţi > Divort > Evacuare in 5 zile

Subiect forumEvacuare in 5 zile

Forumul juridic AvocatRO.net - Divort
Prima paginăFără răspunsBine aţi venit Vizitator   [Înregistrare]  AutentificareAvatar thumbnail
Răspunde
 Evacuare in 5 zile 25-05-2013 
BIA
Înregistrat: 25-05-2013
Locaţie:
Buna ziua ,am o situatie care pe mine m-a lasat perplex.In urma cu 6 zile am avut discutii in familie in urma carora sotia a intentat divort si evacuarea mea din apartament.Pana aici toate bune ,numai ca apartamentul este pe numele copilului din prima casatorie a sotiei iar acum ca sotia a intentat divort imi cere mie ca si tata vitreg sa parasesc imobilul,cerere care a facut-o prin intermediul unui avocat la un executor judecatoresc .La aceasa cerere a atasat un act de proprietar al apatamentului care l-a dobandit prin donatie de la bunicii lui respectiv parintii sotiei.totodata in acea notificare scrie ca a achitat toate datoriile apartamentului in care locuim acum.Acest lucru nu este adevarat deoarece toate chitantele sunt pe numele sotiei.Numele baiatului nu este acelasi ca si numele nostru el purtand numele primului sot al sotiei.Intrebarea mea este urmatoarea cum pot ataca aceasta notificare a executorului judecatoresc ,daca sa dau curs notificarii sau sa astept procesul de evacuare,mentionand ca in momentul de fata nu am o alta locatie unde sa imi duc hainele si celalte bunuri pe care le detin ?
Va multumesc BIA
Citează Răspunde
 Re:Evacuare in 5 zile 25-05-2013 
BIA
Înregistrat: 25-05-2013
Locaţie:
BIA wrote on 25-05-2013:
Buna ziua ,am o situatie care pe mine m-a lasat perplex.In urma cu 6 zile am avut discutii in familie in urma carora sotia a intentat divort si evacuarea mea din apartament.Pana aici toate bune ,numai ca apartamentul este pe numele copilului din prima casatorie a sotiei iar acum ca sotia a intentat divort imi cere mie ca si tata vitreg sa parasesc imobilul,cerere care a facut-o prin intermediul unui avocat la un executor judecatoresc .La aceasa cerere a atasat un act de proprietar al apatamentului care l-a dobandit prin donatie de la bunicii lui respectiv parintii sotiei.totodata in acea notificare scrie ca a achitat toate datoriile apartamentului in care locuim acum.Acest lucru nu este adevarat deoarece toate chitantele sunt pe numele sotiei.Numele baiatului nu este acelasi ca si numele nostru el purtand numele primului sot al sotiei.Intrebarea mea este urmatoarea cum pot ataca aceasta notificare a executorului judecatoresc ,daca sa dau curs notificarii sau sa astept procesul de evacuare,mentionand ca in momentul de fata nu am o alta locatie unde sa imi duc hainele si celalte bunuri pe care le detin ?
Va multumesc BIA
mentionez ca baiatul nu are venituri el nefiind angajat nicaieri deoarece este student si nu avea cum sa plateasca datoriile apartamentului. Cu respect BIA
Citează Răspunde
 Re:Evacuare in 5 zile 31-05-2013 
av daniela homeag
Înregistrat: 31-05-2013
Locaţie:
buna ziua ,
daca nu detineti un titlu locativ aveti toate sansele sa fiti evacuat .
Citează Răspunde
Răspunde
Răspuns rapid

Numele tău: (Postezi ca vizitator. Ai cont pe site? Autentifică-te)

E-mail:

Top 5 avocați activi pe forum

Sunteți avocat? Participați la discuțiile din forum și intrați în clasament. Detalii

Avocat Myra Cimpean

1

477 mesaje în forum

Telefon: 0723537992

Locație: Bucuresti

Ultima postare: vezi

Avocat Petrescu Carmen

2

202 mesaje în forum

Telefon: 0721727157

Locație: Bucuresti

Avocat Popescu Dan

3

8 mesaje în forum

Telefon: 0765219217

Locație: Str.Viorele nr.26,sector4.

Ultimii avocaţi înscrişi

Avocatul Matei Petre are sediul in Bucuresti, Bd. Unirii nr.76, bl. J3A, scara 2, ap.64, Sector 3 si es...Citeste mai mult despre Avocat MATEI PETRE
Avocatul SÓFALVI ATTILA CSABA are sediul in M.Ciuc, str. Cântarului nr.6/B/6 si este membru al Ba...Citeste mai mult despre Avocat SÓFALVI ATTILA CSABA
Avocatul BARBES ANDA NICOLETA are sediul in Dr. Tr. Severin, B-dul Tudor Vladimirescu, nr.1, si est...Citeste mai mult despre Avocat BARBES ANDA NICOLETA
Avocatul CUCULIS ADRIAN CĂLIN are sediul in Str. Trandafirilor nr.14, Tulcea , judetul Tulcea si este ...Citeste mai mult despre Avocat CUCULIS ADRIAN CĂLIN
Avocatul BARBES CRISTINA ALINA are sediul in Strehaia, Str. Republicii, nr.205, jud. Mehedinti si e...Citeste mai mult despre Avocat BARBES CRISTINA ALINA
Avocatul SUIU MARIN are sediul in CORABIA, str.GRIVITA ROSIE, NR. 12 / SEDIU si este membru al Baro...Citeste mai mult despre Avocat SUIU MARIN
Avocatul HAHUI AURELIAN are sediul in Constanta, str. Sarmisegetuza nr.24. si este membru al Baroul...Citeste mai mult despre Avocat HAHUI AURELIAN

Avocaţi recomandaţi pe Facebook

Ultimele păreri despre avocaţi